O bloguAzjatycka biblioteczka jest blogiem, który powstał z trzech powodów:
- kocham czytać,
- lubię dzielić się moimi przemyśleniami płynącymi z lektury książek z innymi ludźmi,
- fascynuje mnie Azja ( zwłaszcza obszar wschodni ze szczególnym uwzględnieniem Chin, Japonii, Korei Południowej),

Na blogu będą pojawiały się moje opinie o książkach napisanych przez azjatyckich autorów, a także o powieściach, w których występują azjatyckie motywy czy nawiązania do azjatyckich krajów - ich kultury, historii, życia codziennego mieszkańców. 

Kiedy myślę o Azji, pierwszym skojarzeniem związanym z tym obszarem geograficznymi jest „orient”. Kultura państw azjatyckich, tradycja, wierzenia, życie codzienne – to wszystko niesamowicie mnie fascynuje i ciekawi. Jako że najprawdopodobniej nigdy nie udam się w podróż do interesujących mnie miejsc, to poznaję azjatycki świat przy pomocy literatury. Czytam każdą pozycję, w której mogę znaleźć nawiązania do interesujących mnie państw. Wyłuskuję z księgarń i bibliotek tytuły napisane przez azjatyckich autorów. Czytam literaturę popularną, w której występują azjatyckie wątki. Kolekcjonuję mangi (japońskie komiksy). Oglądam azjatyckie dramy i słucham azjatyckiej muzyki. Z dużym zainteresowaniem czytam relacje osób, które przeniosły się do któregoś z azjatyckich państw na stałe.

Moje zainteresowanie ma charakter hobbystyczny, notki zamieszczane na blogu będą koncentrować się na moich odczuciach płynących z lektury konkretnego tytułu. Azjatycka biblioteczka to miejsce, w którym spotykają się miłość do literatury oraz fascynacja Azją.

Zapraszam do lektury wszystkich, którzy podzielają moje zainteresowania oraz tych, którzy nie interesowali się do tej pory literaturą nawiązującą do Azji - może lektura moich postów rozbudzi Waszą ciekawość i zapragniecie sięgnąć po któryś z opisywanych przeze mnie tytułów.

Kontakt:   millawia@gmail.com